OBDRŽENÁ PODĚKOVÁNÍ

13. 5. 

V květnu vyjížděla do Smidar posádka záchranné služby ve složení Honza Urban a Radek Vanc. Tímto bychom jim chtěli moc poděkovat za vstřícnost a ochotu pomoci mému manželovi, který prodělal mozkovou příhodu. Díky jejich včasnému zásahu vše dobře dopadlo. Za to jim patří velký „DÍK“.

Děkuji, celá rodina H.


12. 5.

Dobrý den, chtěla bych co nejsrdečněji poděkovat za zásah Vašich posádek v pátek ve večerních hodinách v obci Jasenná u mojí dcery při jejich zdravotních komplikacích.
Velice si vážíme Vaši pomoci.

T. V. s rodinou

(jmenovitě patří: MUDr. Miloš Vaněk, Tomáš Raizer, Lenka Peterková a Michal Šperling)


10. 5.

Vážení, chci velice poděkovat všem, kteří se podíleli na záchraně mojí manželky A. R. A to Výjezdové rychlé zdravotnické pomoci základny Opočno; Středisku letecké záchranné služby v Hradci Králové; JIP – zelená – kardiologie FN Hradec Králové, Léčebně dlouhodobě nemocných v Opočně. Nyní od 30. dubna 2024 jsem manželku převzal do domácí péče a zatím to zvládáme dobře, právě zásluhou všech výše jmenovaných. Ještě jednou všem moc děkuji za naprosto profesionální práci a přeji mnoho dalších úspěchu ve Vaší práci.

Zdraví A.+ J. R. z Opočna.

(jmenovitě patří: MUDr. Libor Seneta, Bc. Petr Martinec, Kamil Štolpa, MUDr. Radek Tesner, Přemysl Šmíd, Iva Bašková a  Bc. Šimon Švandrlík)


9. 5.

Dobrý den, z celého srdce bychom rádi poděkovali Vašemu týmu , který dne 7. 5. zasahoval u naší dcery s tachykardickou atakou a následně nás převezl do náchodské nemocnice. Byli fantastičtí – sehraní, efektivní, profesionální, empatičtí. Dcera i my rodiče jsme v té situaci byli ve stresu a oni nás dovedli svou profesionalitou a lidskostí uklidnit. Dnes nás propustili z nemocnice a dcera kontroluje všechny posádky sanitek, aby kdyžtak mohla zamávat těm “svým”. Ještě jednou děkujeme!

H. C.

(jmenovitě patří RLP Broumov – MUDr. Danielu Hedánkovi,  Bc.Pavlu Pecoldovi a Petru Janečkovi)


29. 4.

Dobrý den, touto cestou bych chtěla moc poděkovat posádce rychlé záchranné služby Královéhradeckého kraje stanice Rychnov nad Kněžnou (Bc. Matěji Chalupníkovi a Přemyslu Šmídovi, DiS.) za skvělou péči a úžasný přístup k mé 2 leté dceři, která si koncem ledna kolem 14:00  popálila ruku o krbová kamna. K dceři se chovali naprosto úžasně. Dcera dostala od záchranářů kamaráda Kryštůfka, kterého nedá od té doby z ruky a jezdí s námi všude 😊 Ruka se krásně zahojila . Ještě jednou moc děkujeme. 

Maminka K. a malá N. z Rokytnice v Orlických horách. 


20. 4.

Vážený pane řediteli, 
přijměte, prosím, moji pochvalu směrem k záchrannému týmu, který se účastnil péče o moji babičku. Jedná se o záchranáře s MUDr. Bezděkem, kteří se podíleli na jejím ošetření v sobotu v cca 22:00. Jsem zdravotník – lékařka, i tak jsem byla naprosto „konsternovaná“ z toho, jak fungujete – počínaje telefonátem, přes rychlý (minuty) dojezd RZP a konče úžasnou a profesionální péčí všech zúčastněných. Všichni zdravotníci byli skvělí, svoji práci odvedli s maximálním nasazením, bez jakýchkoliv komentářů, byli velmi milí a ohleduplní, naprosto se přizpůsobili podmínkám, v kterých pečovali o moji babičku. Velmi si toho vážím a měla jsem z celé akce příjemný pocit. 

Vyřiďte pochvalu všem.

(jmenovitě patří: MUDr. Martinu Bezděkovi, Bc. Václavu Trojanovi, Ing. Bc. Zuzaně Holečkové a Mgr. Bc. Aleši Rybovi)

S pozdravem

MUDr. M. N.


18. 4. 

Chtěli bychom moc poděkovat noční posádce, která sloužila v Temném Dole a Trutnově ( ve složení Bc. Vlčková Kristýna, Hanuš Tomáš, DiS., MUDr. Martinek Petr, Novák Tomáš, DiS.). Volali jsme na linku 155 kvůli naší dcerce, která měla laryngitídovej záchvat. Jako první na místo dojela posádka z Temného Dolu a o chvilku i doktor z Trutnova. Jejich přístup k dcerce, která né uplně dobře snáší cizé lidi ještě k tomu kolem 0:45h byl famózní a profesionální! Dokonce se to snažili i odlehčit nějakým tím fórkem..

Moc děkujem za lidský a profesionální přístup těchto lidí! Je vidět, že je práce baví a dělají jí srdcem!

L. B.


18. 4. 

Dobrý den, rád bych touto cestou  vyjádřil své poděkování za velmi empatický a profesionální přístup k mé babičce, výjezdu ZZSHK (Pavel Balcar, DiS. a Martin Dušek, DiS.)

S velkou úctou J. V.

DĚKUJI!


17. 4.

Dobrý den, děkujeme za rychlý a profesionální výjezd vašich zdravotníků (MUDr. Jana Berková, Bc. Kateřina Novotná, Bc. Vojtěch Vondráček a Martin Hruška, DiS. ) k našemu dvouročnímu synovi. V neděli  po 4:00 ráno ho zasáhla akutní laryngitida a s přítelkyní jsme nikdy větší strach neměli.

 S úctou vděční rodiče. Děkujeme.

 J. V.


4. 4.

Chtěli bychom poděkovat posádkám RLP a následně RZP z Broumova (MUDr. Václav Krejčí, Renata Soumarová, Roman Schejbal, Bc.  Dominik Pánek a Jiří Dokládal) za upřímně milý a starostlivý přístup při nočním výjezdu k 5 leté dceři s akutní laryngitidou v březnu. Všichni byli velmi  ochotní. 

P. P.


26. 3.

Chtěla bych Vám ze svého bolavého ❤️ mockrát poděkovat za obrovské nasazení, profesionalitu, lidskost při záchraně mého manžela.  Bohužel , již je na obláčcích.  

V. K.

(Poděkování patří jmenovitě posádce LZS ve složení MUDr. T. Veleta, M. Honzík, DiS. a K. Štolpa a posádce RLP Broumov ve složení: MUDr. Fiala, M. Salaš, DiS. a P. Kovařík, DiS.)


20. 3.

Rád bych poděkoval posádce ZZS KHK Esterce Cvejnove a Miroslav Koblížkovi ,kdy jeli na zásah pádu motocyklisty v srpnu minulého roku, aniž by tenkrát věděli ,že jdou sebrat kolegu 😁 nejen za naprostou profesionalitu, ale i za lidský přístup, který je nad rámec jejich povinností .Ještě jednou děkuju a i za tu nestřeženou motorkářskou bundu 👍👍👍

J. B.


19. 3.

Vážení, děkuji tímto za pomoc a záchranu života posádkám sanitního vozu z Broumova (MUDr. D. Jaroměřský, K. Škopová a P. Janeček,  J. Österreicherová a J. Dokládal)  a vrtulníku (MUDr. K. Zadrobílek, Bc. J. Horák a V. Eliáš) z rána 22. ledna letošního roku v Teplicích nad Metují.  Díky vám se mi dnes daří dobře.

J. B.   

                                                                                         

13. 3.

Dobrý den, je tomu již skoro dva roky, co se můj syn opařil kávou, když ji chtěl vzít do svých drobných ručiček I přes to, že byl hrnek dostatečně daleko od kraje zvýšené kuchyňské linky, záhadným způsobem ze stoje dostal syn na ucho a káva se na něj vylila. Ihned jsem ho dala do vany pod tekoucí vodu a zavolala 155. Tehdy mu bylo kolem dvou let. Moc děkuji za pohotovost jak při telefonu, tak rychlost zdravotní služby k dojetí k nám domů. Úžasný přístup, lidský, milý. Pro uklidnění dostal můj Kryštůfka, který ho cestou do nemocnice i tam uklidňoval. Dnes, když ho vidí, vzpomene si a říká, jak byl nešikovný. Ale samozřejmě naše rodičovská zodpovědnost musí být velmi, ale velmi důkladná, hlavně u takto malých dětí a stačí okamžik a problém je na světě.

Dnes kouká na televizi a pouští si IZS, ve svých 4,5 letech se učí čísla, aby prý mohl pomoci, když by se něco stalo Je to statečný kluk a VÁM všem veliké díky za přístup, který všem dáváte, obzvláště malým dětem .Jeho přáním je, ikdyž nesplnitelným, zažít let ve vrtulníku IZS. Tak aspoň koukáme na příběhy, kde vrtulník zasahuje a jako v minulých letech, určitě přijdeme na den otevřených dveří Ještě jednou moc děkuji celému týmu. 

B.

(Poděkování patří operátorovi M.Neubertovi, DiS., dále MUDr. Škuligové, Bc. M. Přecechtělovi, J. Dědkovi, DiS. a Bc. F. Viesnerovi.)


8. 3. 

Chtěla bych alespoň touto cestou poděkovat posádkám ZZS z Trutnova (MUDr. Buryankovi, Z. Dytrichovi, Mgr. K. Koubovi a M. Kuželovi, DiS.) a sestřičce na telefonu (M. Dubské), kteří moc pomohli při záchraně mého manžela. Moc jim děkuji a opravdu moc si vážím jejich práce a přístupu.

R. Š. 


26.1.

Dobrý den, chtěl bych touto cestou poděkovat za včerejší „záchranu“ mé tělesně postižené sestry. Velké díky patří samotnému zdravotnickému týmu tvořeného dvěma muži (Marek Pizúr, DiS. a Bc. Stanislav Jungwirth). Situace a podmínky byly více než náročné a ani to neovlivnilo jejich profesionalitu. Klobouk dolu a ještě jednou DÍKY !

J.F.


25.1.

Chtěla bych za celou rodinu velmi poděkovat záchranářům p. Zdeňkovi Nymsovi, DiS. a p. Bc. Milanovi Přecechtělovi, DiS., kteří zachránili mého taťku při těžké alergické reakci.  Krom jejich nesporné odbornosti, koordinovanosti a šikovnosti velmi oceňujeme také jejich ochotu, příjemné chování a lidskost v této vypjaté situaci. Což je obdivuhodné při tak odborně, psychicky i fyzicky náročné práci.  I pan operátor (Bc. Jan Palla), se kterým jsem mluvila byl skvělý… příjemný, věcný, dokázal mě uklidnit. Následný příjezd záchranářů byl velmi rychlý. Velice si práce záchranky vážíme a děkujeme za ni. 

S pozdravem a přáním hezkého dne M.B. 


 24.1.

Tímto bych chtěla společně s maminkou Jaroslavou poděkovat výjezdové skupině Opočno (Bc. Adam Roleček a Bc. Petr Žampach) za nedělní výjezd za jejich milý a profesionální přístup. S pozdravem I.M., Dobruška.

 

23.1.

 Dobrý den, chtěli bychom touto cestou poděkovat posádce, která přijela k našemu dědovi dne 18.1 2023. Jedná se o záchranářku 🙂 Bc. Kristýnu Vlčkovou a kolegu😉 Davida Skrbka, DiS. Jejich naprosto profesionální přístup s nezbytnou dávkou byly na vysoké úrovni 👍👍👍. Moc děkujeme a přejeme celé posádce, Vám i celému Vašemu týmu hodně úspěchů a spokojenost nejen v práci ale i životě 🍀🍀🍀za celou rodinu M.D.


19.1.

 Dobrý den, chtěla bych velice poděkovat Bc. Kloučkové Tereze a Bc. Ondřeji Medkovi za jejich velice citlivý, lidský přístup při nočním výjezdu. Nám starším velice pomůže i vlídné slovo. 

Ještě jednou velice děkuji a přeji bezpečnou jízdu a ohleduplné řidiče.

J.H.

 

18.1.

Dobrý den, velice ráda bych poděkovala dvojici skvělých záchranářů (Stanislav Tržil, DiS. a Bc.Jan Gronych), kteří ke mně přijeli a převáželi mě na Emergency FN HK.  Oba postupovali nanejvýš profesionálně, obzvláště si vážím jejich lidského a starostlivého přístupu, který mě uklidnil a pomohl nezvyklou situaci zvládnout. Oceňuji i jejich pozdější zájem, když se později téhož večera ptali, zda už mi je lépe. Ze srdce oběma děkuji a přeji v profesním i osobním životě jen to nejlepší. Velmi si práce Vás všech vážím. M.B.


9.1.

Vážení, ráda bych poděkovala posádce (Bc. Lucie Ondráčková, Michal Neubert, DiS.), která zasahovala kolem 9. hodiny za její nejen profesionální, ale i velmi laskavý přístup ke mně. Nejen jim, ale i ostatním pracovníkům přeji mnoho štěstí, zdraví a pokojenost v novém roce.                                                                                                                                                            Se srdečným pozdravem A.P.


3.1.

Děkuji posádce záchranného vozu (Pavlína Jansová, Václav Vrbenský, DiS.) za velice profesionální přístup při řešení akutních respiračních potíží, které mne postihly na horách.

Mgr. E.M.

28.11.

Dobrý den, hrozně ráda bych alespoň touhle cestou chtěla moc poděkovat dvěma záchranářům (Tomáš Hanuš, DiS. a Bc.Tomáš Sedláček), kteří pro mně jeli do Pece pod Sněžkou kvůli vykloubenému rameni. Přístup byl úplně skvělý, profesionální a nechyběla ani empatie, která si myslím, že byla potřeba :). Ještě jednou moc děkuju a myslím, že po tomhle zážitků mně to zase o kousek víc posunulo k tomu, abych se rozhodla, že dál půjdu studovat záchranáře, abych třeba taky jednou mohla být tak dobrá jako byl tihle dva. 😊
Děkuju
E.R.

11.11.

Ahoj.

Chtěl bych touto cestou ještě jednou moc poděkovat mým Packým kolegům (Bc. Lucie Bartoňová, Dis. a Mgr. Vladimír Jiřišta), kteří mě 8.11. dostali do péče. Zažít si to z druhé strany barikády, když je jednomu špatně, je dost nepříjemný zážitek. O to víc musím ocenit vstřícnost, pohodu klid i kamarádství, se kterým k nám přijeli Lucka Bartoňová, a Vláďa Jiřišta. Uklidnili mě vyšetřením, profesionalitou a i humorem, díky kterému mi bylo brzy lépe. Ještě jednou moc díky.

Nemenší díky patří také týmu Interní ambulance v Jičíně, MUDr. Laňarové a laskavým sestřičkám, za starostlivost a péči.

Zase se brzy uvidíme v práci.

S velikými díky a pozdravy

Martin Kuboň

RZP Hořice

11.10.

Dobrý den,
chtěla bych moc poděkovat za výjezd záchranářů z dnešního dopoledne k dvouleté dceři, která si poranila oko.
Srdečně děkuji pánovi z dispečinku (Vladimír Švába), se kterým jsem komunikovala a týmu (Bc. Fillip Viesner, Bc. Milan Veselý), co dorazil tak rychle.
Děkuji za péči a laskavost. ♥️
Moc si Vaší práce vážíme a děkujeme!
S.H.

10.10.

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat operátorovi na lince 155, který sloužil 6.10.2022 v 11,30 hodin (Bc. Petr Drapač) a následně posádce RZP z Trutnova (Bc. Denisa Bányászová a Cyril Nováček, DiS.), kteří  přijeli k případu mojí maminky. Děkuji za vstřícný a profesionální přístup. Přeji všem hodně osobních i pracovních úspěchů.

H.S.

10.10.

Vážení,
rádi bychom i touto cestou poděkovali kolegům, konkrétně Bc. Kateřině Hlávkové, Bc. Pavle Duškové, DiS. a Petru Kollátorovi za péči, kterou poskytovali mému otci 7.10.2022. Z druhé strany je čas vnímat celkový dojem ze zásahu a zde byl opravdu výborný, stejně jako profesionalita a empatie. Mnohokrát děkujeme, Veronika Vraná a Michal Vraný.

5.10.

Vážení spolupracovníci, kolegové, kamarádi, partneři, zkrátka všichni, kteří jste přiložili ruku k dílu.   Jménem svým i jménem soutěže YETI RESCUE a od tohoto roku i YETIHO UCHO, bych Vám chtěl z celého srdce poděkovat za Váš přínos soutěži, za čas, který jste bezplatně soutěži věnovali i za energii, kterou jste pro zdárné proběhnutí soutěže vynaložili.   Velice si vážíme Vaši účasti a doufáme, že také v letech následujících najdeme společnou řeč a podaří se nám navázat na úspěch nejen letošního, ale také předchozích ročníků, díky kterým a to nepochybně také Vaší zásluhou, má soutěž v České republice své velice dobré jméno a pověst jedné z nejvíce připravených a také nejvíce poučných soutěží, které se v té naší záchranářské kotlině pořádají.   Uvědomujeme si, že bez přátelských, ale přísných a vysoce erudovaných rozhodčích, hereckými výkony obdařených figurantů, bez neúnavných maskérů, bez ochotných řidičů, bez usměvavé obsluhy v Yetiho stáncích a bez všech lidí kteří jsou očima soutěžích neviditelní, ale o to více jsou námi vážení, by se jednalo jen o obyčejné zápolení, ale právě díky Vám soutěžící mohou mít pocit, že přijeli domů do přátelského prostředí, kde chyba je kámoš, který je naučí v reálném světě danou chybu neudělat a učí je být lepším lékařem, záchranářem, řidičem či jiným dělníkem urgentní či přednemocniční medicíny.   Přijměte tedy tímto náš vděk a pozvánku ke spolupráci pro další ročníky soutěže.  

S pozdravem Jakub Šimek

4.10.

Dobrý den, chtěla bych za celou rodinu moc poděkovat záchranářům (Jana Reizerová, DiS., a Mgr. Radek Mathauser, DiS.), kteří včera odpoledne ošetřovali mou babičku a následně odvezli do nemocnice v Hradci Králové. 

R.J.

4.10.

Dobrý den, ráda bych poděkovala za skvělou přednášku s praktickou ukázkou, jež prezentovala paní Věra Milerová v rámci branného dne organizovaného pro 1. st. na ZŠ  Gutha- Jarkovského v Kostelci nad Orlicí. Svou účastí na akci obohatila velice smysluplně a poutavě program. Věříme, že pro naše děti byla její prezentace obohacující a jsme jí velmi vděčni za účast.

S přáním hezkých dnů Lucie Ryšková, ZŠ G- Jarkovského, Kostelec nad Orlicí

29.8.

Dobrý den, dovolte mi abych touto cestou vyjádřila poděkování posádce záchranné služby. Jednalo se o převoz pacienta z Broumova do Náchoda dne 19.8., s vykloubeným kyčelním kloubem po reoperaci. Posádka vozu s paní doktorkou MUDr. Radkou Sříbrnou, sestrou Janinou Marešovou a řidičem panem Romanem  Rudolfem. Jejich přístup byl velice profesionální a citlivý. Vše muselo být provedeno s pomocí Broumovských hasičů a městské policie. Ještě jednou veliké díky za tatínka.

M.Č.

28.8.

Poděkování zaslané prostřednictvím ombudsmanky náchodské nemocnice

Vážená pani Ombudsmanko,

Moje maminka si včera k večeru zlomila nohu poblíž krčku. Veškerá péče počínaje rychlým příjezdem sanitky, jednáni a chování personálu sanitky a ošetření na ambulanci v nemocnici Náchod bylo fantastické. Všichni zúčastnění se chovali velice lidsky, laskavě a profesionálně. Jmena personálu jsme si bohužel ve viru událostí nezaznamenali………¨

….Ještě jednou všem děkujeme za ošetření které naši mamince poskytli. Prosíme o vyřízeni našeho poděkování všem zúčastněným.

Se srdečným pozdravem, M.N.

26.8.

Chtěl bych touto cestou poděkovat posádce sanity, která mi poskytla pomoc při mích zdravotních potížích. Posádka (Bc. Ota Larisch, Jiří Dušánek, DiS) byla úžasná. Díky nim jsem opět začal věřit v naše zdravotnictví. Ještě jednou moc moc děkuji jste báječní. Dík, Dík, Dík !!!!!!     Z.K.

26.8.

Obdrželi jsme poděkování od paní Z. za lidský přístup při výjezdu a následném převozu tentýž den posádce RZP Náchod ve složení: Lenka Peterková a Bc. Jakub Schneider.

23.8.

Vyslovuji upřímné poděkování paní MUDr. Martině Kormundové a celému týmu výjezdu ZZS (Bc. Václav Štěpán, Bc. Antonín Sochor, Jan Lanka) za jejich ochotu a lidský přístup při mém ošetření v našem RD.

A.B.

9.8.

Dobrý den, velké poděkování vaší operátorce paní Janě Krupičkové  za její velice vstřícný přístup, profesionální radu a pomoc při řešení zdravotních obtíží mojí 77 leté tety. Paní Krupičková byla skvělá, nápomocná a mě zbavila nejistoty a tím, že vzala situaci do svých rukou. Velice ji tímto děkuji.
Velice si vážím Vaší práce na lince 155 a považuji za skvělý nápad provozovat „infomační zdravotnické centrum“ , na které jsem se i já obrátila.
Díky za všechny, kterým jste pomohli.  R.M.

4.8.

Dobrý den,
chtěl bych poděkovat posádce RZP 2 HK – záchranáři Pavlu Balcarovi, DIS. a řidiči Martinu Duškovi, DiS. za včerejší pomoc se zraněnou těhotnou cyklistkou.
Moc si cením Vašeho profesionálního přístupu a pohotového příjezdu. Kamarádka bude v pořádku, miminko taky!

25.7.

Dobrý den,
Chtěla bych poděkovat za péči a laskavý přístup záchranářů a pana doktora o moji dceru, která v pondělí zkolabovala v bazénu. Dcera je již v pořádku doma.
 S hlubokým respektem ještě jednou děkujeme L. H. s dcerou Andrejkou 3,5 roku, B.

19.7.

Vážení,
dovolte mi touto cestou pochválit dvě posádky RZP, které se včera vzorně postaraly o moji dceru.
RZP jsem volala dvakrát pro kolapsový stav dcery. I přes danou situaci jsme vnímaly vstřícný a profesionální přístup Vašich kolegů (Tomáš Kubín, DiS., Bc. Vladimír Novotný, DiS.,  Bc. Jan Palla a Mgr. Jan Rudolf, Tato posádka vezla dceru do FN).
Právě v dnešní velmi hektické době považuji za důležité umět ocenit nelehkou práci zdravotníků.
Mockrát děkuji a všem pracovníkům ZS Královéhr. kraje přeji krásné a klidné léto!
G.O.

28.6.

Dobrý den, 
rád bych poděkoval MUDr. Janu Gretzovi, Bc. Josefu Kulhánkovi, Bc. Tereze Kloučkové, Bc. Ing. Michalovi Vranému a Bc. Vladimíru Novotnému, DiS., za jejich práci a za odbornou pomoc, kterou poskytli  mé roční dceři. Dcera, která  měla vysoké horečky a křeče, nakonec skončila na dětské JIP ve FN v Hradci Králové. 

A. H.

27.6.

Dobrý den,
moc bych chtěla poděkovat za záchranu svého života p. MUDr. Markovi Vítovi, záchranářce Evě Středové a řidiči  Markovi Salašovi, DiS. Vážím si jejich odborné a vlídné péče, obdivovala jsem, jak se  v té malé sanitce vešli a přesně spolupracovali. Nejmilejší bylo, když mne předali na ARO  a pan doktor se ke mně vrátil a řekl : “ Jste v dobrých rukou – v těch nejlepších ! “  Okamžitě jsem tomu věřila a dodnes jsem za ty slova moc vděčná. Ještě jednou veliké díky L. S.

6.6.

Dobrý den jmenuji se I.S. Dne 03.06.2022  jsem volala 112 pak byla přepojena na záchranou službu kde už komunikovala kamarádka, jelikož jsem měla prudkou alergickou reakci (celer v jídle) otoky a hlavně se mi špatně dýchalo pro otok hrtanu. Chci jmenovitě poděkovat RPZ panu MARTINU BRENDLOVI, DiS. a TOMÁŠI HANUŠOVI, DiS. Prosím prostřednictvím Vás o můj velký DÍK. I.S.

5.6.

Dovolte mi poděkovat našim zaměstnancům za perfektní reprezentaci ZZS KHK na prestižní mezinárodní soutěži zdravotnických záchranných služeb Rallye Rejvíz 2022. Soutěžní úkoly jsou koncipovány jako běžné výjezdy posádek záchranných služeb. Už jenom ochota poměřit svoje síly, dovednosti a znalosti v náročné konkurenci a před zraky přísných rozhodčích zasluhuje obrovské uznání. Rallye Rejvíz se koná každoročně od roku 1997.

V národní soutěži RZP letos vybojoval tým ve složení Bc. Anežka Kubištová, Bc. Aneta Laušmanová a Bc. Vojtěch Vondráček krásnou bronzovou medaili. V soutěži operátorů zdravotnických operačních středisek nazvané Zlaté sluchátko skončila Bc. Anežka Kubištová druhá a Bc. Ester Cvejnová na čtvrtém místě. Mezi další úspěšné týmy se zařadily naše další dvě posádky: RZP ve složení Bc, Matěj Hříbal, Dis.,  s Mgr. Karlem Janatou a Bc. Ester Cvejnovou a posádka RLP ve složení MUDr. Martina Čermáková, Bc. Tereza Kloučková a Kristýna Nováková, DiS. Moc gratulujeme a děkujeme Vám za Vaší účast!

Za vedení ZZS KHK MUDr. Truhlář, lékařský náměstek

2.6.

Dobrý den, dne 26.5.2022 zasahovala vaše posádka ZS u našeho vnoučka. Ošklivě si zlomil nohu na trampolíně.  Byl to velmi náročný  okamžik plný dětského pláče a bolesti. Nestihli jsem se ani zeptat na jména TĚCH ÚŽASNÝCH CHLAPŮ !!!! (Bc. Michal Zápotocký, DiS. a Marek Vancl) Záchranáři dokázali dítě ve velkých bolestech uklidnit, dokonce se jim podařilo vyloudit i malinký úsměv. Prosím, vyřiďte posádce záchranářů za jejich milý, profesionální a hlavně empatický přístup veliký DÍĶ 

P.P.

26.5.

Dobrý den, 
chtěla bych touto cestou poděkovat záchranářům z Náchoda (Bc. Petr Novák a Stanislav Beneš, DIS), kteří pomáhali v úterý tatínkovi.
Pomoc byla rychlá a profesionální.
Děkuji moc, vážím si vaší práce a přeji všem hlavně pevné zdraví. 

K.M. 

28.3.

Dobrý den,
chtěl bych poděkovat posádce rychlé záchranné sužby (Mgr. Diana Vajsarová, Jaroslav Čáp), která pro mě přijela skoro v posední minutě a odvezla na Náchodské interní oddělení. Přeji paní doktorce a řidiči hodně zdraví a pohody. Též to přeji celému vašemu kolektivu záchranářů a hlavně co nejméně výjezdů.

Moc děkuji a přeji krásny den J.B.

15.3.

Na základě obdrženého podnětu od MUDr. Zdeňka Schwarze si dovoluji jménem vedení zdravotnického úseku poděkovat za odvedenou práci všem zaměstnancům ZZS KHK, kteří se podíleli na záchraně pana J. Č. (nar. 1946) se srdeční zástavou dne 23. února 2022. Vzhledem k nedostupnosti lékaře RV Nový Bydžov, který v danou chvíli doprovázel do nemocnice jiného pacienta, byl na místo srdeční zástavy vyslán samotný řidič RV Nový Bydžov Bc. Ondřej Medek a současně dva záchranáři mimo službu, Bc. Daniel Bojanovský a Bc. Ladislav Rančák, kteří se náhodou nacházeli v blízkosti místa zásahu při kondiční jízdě s novým sanitním vozidlem. V této nestandardní sestavě naši záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci, ve které pokračovali až do obnovení spontánního oběhu. Poté následoval dojezd lékařské posádky (MUDr. Zdeněk Schwarz, Ilona Šoufková, Lukáš Verfl) a přílet LZS (MUDr. Jan Gretz, Milan Jakubec, Dis, a Ing. Josef Žatečka). Nemocný s potvrzenou masivní plicní embolií byl předán k další péči do FN Hradec Králové, odkud mohl být dne 7. března 2022 propuštěn do domácí péče zcela bez následků. Děkujeme zároveň operátorkám KZOS, zejména Ditě Lacinové, která úvodní kombinaci vymyslela a s pomocí svých kolegyň úspěšně zorganizovala.

 Se srdečným pozdravem, MUDr. Anatolij Truhlář a Martin Honzík.

15.2.

Přikládáme obdržené poděkování posádce RZP Jaroměř, jmenovitě Jaroslavě Mundlové a Pavlu Myškovi.

Dobrý den,
dovolte mi prosím, abych alespoň touto cestou poděkoval za velmi vzorný přístup a chování posádce sanitního vozu při mém dopoledním převozu z nemocnice Dvůr Králové do Fakultní nemocnice Hradec Králové 
Vojtěch M.

15.2.

Poděkování posádce RV Trutnov (MUDr. Lubomír Rutkay a Jiří Škoda, DIS.)
ze dne 10.2.2022:
Dobrý den, tímto bych chtěl velmi poděkovat záchranářům, kteří se včera podíleli na zásahu v nás v domově pro seniory a díky nim byl zachráněn lidský život.  

Patří jím velké díky a vzdávám velký hold před jejich profesionalitu a přístupem. Bude-li možnost jim nějak osobně poděkovat, velmi rád to učiním.   

Děkuji a přeji Vám všem pevné zdraví. 
 Mgr. Antonín Stanislav, Ph.D.

ředitel, předseda komise rady KHK pro řešení problematiky seniorů 

 Domov sociální péče Tmavý Důl

7.2.

Poděkování posádce RZP Trutnov ve složení Olga Hrbasová a Bc. Matouš Kroupa:

Vážený pane řediteli,

dovolte mi poděkovat Vám a Vašim kolegům za pomoc, kterou mně poskytli, když jsem si při pádu zlomila kotník. Pomoc byla rychlá, velmi profesionální a oba byli empatičtí, milí. Ani nevím, zda jsem jim za jejich práci stihla při předání do trutnovské nemocnice poděkovat. Činím tak alespoň touto cestou, velmi si Vaší nelehké práce vážím.

 S pozdravem

 Jana T. 

23.1.

Obdrželi jsme poděkování za naši péči prostřednictvím ombudsmana FN HK MUDr. Davida Tučka. Za ZZS KHK patří posádce RZP Hradec Králové Bláhovka ve složení    Bc. Pavla Žitná a Radek Jirásek, DiS.

Dobrý den pane doktore,

dovolte, abych touto cestou poděkoval všem zaměstnancům Kliniky urgentní medicíny, urgentního příjmu a Zdravotnické záchranné službě za poskytnutí profesionální péče.

Dne 5.1.2022 jsem byl nucen přivolat RZP ZZS z důvodu akutní prudké bolesti v levé části hrudníku. Sanitka u mě byla během pár minut a pak už následoval profesionální sled vyšetření. Vím, že v dnešní covidové době to mají zdravotníci hodně těžké a jsou
vyčerpaní. Při mém přívozu na Urgentní příjem tam bylo dost čile. Přesto se mě ihned ujali a začali s péčí. Moc si toho vážím a alespoň touto cestou bych chtěl poděkovat. Jsem nesmírně rád, že žiji ve městě, která má takovéto špičkové zdravotnické zařízení jakou je Fakultní nemocnice Hradec Králové. Velký dík.

Přeji krásný a klidnější rok 2022

Ing. Jaromír Lán, DiS., MBA
předseda výboru spolku
člen Pacientské rady ministra zdravotnictví ČR

11.1.

Dobrý den, chtěla bych velice poděkovat pánům ze záchranné služby z Rychnova nad Kněžnou. Konkrétně pánům Mgr. Pavel Kocián, DiS. a Luboš Pavlíček, DiS. Ve večerních hodinách přijeli pro přítele do špatně dostupné chatové oblasti. Jejich přístup byl velmi profesionální, milý a lidský.

S pozdravem a přáním hezkého dne Dita L.

7.1.

Poděkování určené výjezdovým skupinám ZZS KHK ve složení MUDr. Lubomír Rutkay, Tomáš Davidík; Libuše Jaďuďová, Libor Luňák, DiS., MUDr. Anatolij Truhlář, Martin Honzík, DiS. a Ing Vratislav Eliáš

Dobrý den,

chtěla bych za sebe i svou maminku, paní Věru.K., poděkovat za fantastickou práci záchranářů, kteří vyjížděli do k panu Miroslavu.K., který měl těžký infarkt se zástavou oběhu. Vyjížděla posádka ZZS z Trutnova a zároveň báňská záchranka, kteří na místě předvedli fantastickou práci a mého otce oživili a stabilizovali a zajistili letecký převoz pod dohledem MUDr. Truhláře do HK. Bohužel nevíme jména dotyčných záchranářů, ale děkuji i za to, že kromě špičkového medicínského zásahu se chovali i velice citlivě a empaticky, speciálně vůči mé mamince. Prosím tedy o předání pochvaly a poděkování trutnovským záchranářům, báňským záchranářům a panu doktoru Truhlářovi (který nás už svojí rozvahou uklidnil) s jeho posádkou za jejich skvělou práci a velký kus empatie!

 Karolina K.

7.1.

První poděkování posádce nové výjezdové základny v Temném Dole jmenovitě patří Bc. Matěji Hříbalovi a Tomáši Hanušovi, DiS.

Dobrý den,

chtěla jsem poděkovat za profesionalitu a neuvěřitelně lidský přístup, posádce vozu v čele s Matějem Hříbalem, která zasahovala u mého zranění v pondělí odpoledne v Peci pod Sněžkou. Tříštivá zlomenina obou předloketních kostí levé ruky, čeká mě v sobotu operace, omlouvám se za slzy prolité v sanitce, ale fakt to bolelo 🙂 

Pokud se s vámi, pane doktore, mám ještě někdy potkat 🙂 tak raději v éteru Frekvence 1, kde moderuji 🙂

S úctou Romana Navarová

4.1. 2022

Dobrý den pane řediteli. S vděčnosti a úctou chceme touto cestou poděkovat dvojici záchranářů ZZS Náchod panu Stanislavu BENEŠOVI, DiS. a Bc. Jakubovi SCHNEIDEROVI, za jejich profesionální a lidský přístup při ošetření a transportu naší zraněné babičky Jaroslavy P., která upadla na podlahu v pokoji naší chalupy a utrpěla zlomeninu krčku pravé nohy. Skutečně si moc vážíme Vaší náročné a obětavé služby veřejnosti, za což Vám všem s velkou úctou moc děkujeme. 

Se srdečným pozdravem
Rodina Tučkova

20.12.

Chtěla bych poděkovat všem od záchranné služby za jejich přístup a ochotu, když k nám přijedou k příteli k jeho epileptickym záchvatům. Maruška, Vrchlabí. 

3.12.

 Dne 20.11. jsem volala ZZS pro tchána, který je po mozkové mrtvici a špatně dýchal. Před 20 hodinou přijela posádka ZZS Trutnov (Bc. Kristýna Vlčková, Bc. Jindřich Hornych). Tímto bych jim chtěla moc poděkovat za profesionální jednání a hlavně lidský přístup, ochotu a trpělivost. 

Děkuji T. A.

 

24.11.

Dobrý den,

ráda bych za celé oddělení Kojenců FNHK poděkovala dvěma záchranářům (Jana Raizerová, Dis. a Bc. Luboš Ročňák), kteří si dnes od nás přebírali dítě k transportu do FN Motol. Během pár minut zvládli základní Mongolské fráze a při návratu nám velice zpříjemnili (osladili) den. Jste skvělí!

Zdravíme a děkujeme!

MUDr. Lucie Csipková

 

24.11.

Dobrý den, rád bych chtěl tímto ještě jednou poděkovat posádce zdravotnických záchranářů Janě Stupkové s Bc. Martinem Kuboňem za velice profesionální pomoc při úrazu mého otce, který si dnes bohužel v časných ranních hodinách přivodil.

 L.K. – Hořice.

 

12.10.

Chci tímto vyzdvihnout posádku RZP 1 v Hradci Králové (Roman Wágner, DiS. a Milan Jakubec, DiS.) a poděkovat  za vstřícný, milý a profesionální přístup obou pánů při jejich ranním výjezdu ke klientce v DUB HK.

D.D.
všeobecná zdr. sestra

12.10.

Velké poděkování posádkám VZ v Jičíně – RV (MUDr. Martin Bičiště, Jan Červenka, DiS.) a RZP (Matěj Břeský, DiS., Jan Červenka,DiS.) za profesionální, velmi vstřícný a klidný přístup při zásahu u náhlé příhody v kempu Jinolice.

E.S.
vedoucí pobytové akce v kempu Jinolicích

8.10.

Dobrý den, ve čtvrtek 26.8.2021 jsme byli s táborem Děti sportu na návštěvě u letecké záchranné služby. Chtěla bych poděkovat tiskovému mluvčímu panu Bc.Ivu Novákovi a přítomnému záchranáři – Milanu Jakubcovi,DiS. za trpělivost s dětmi a za odpovězení všech jejich dotazů. Obrovské díky patří panu záchranáři, který nás s kamarádkou pustil se podívat do vrtulníku a navždy nás zvěčnil.

Děkuji

K.D.

 

6.10.

Dobrý den,

Ve dnech 13.-17. září jsem v mém zařízení Chata u Jirky v Dolním Dvoře ubytoval zdarma 51 dětí z Moravské Nové Vsi, kterým v červnu letošního roku tornádo úplně zničilo obě školní budovy.

Vzal jsem si do hlavy, že dětem zajistím nejen ubytování a stravu, ale i program na celý týden. Ve středu 15.9. ráno přijely ke mně na penzion 4 vozidla IZS (3 hasičské vozy a 1 vozidlo záchranné služby). Děti si užily báječné dopoledne, které jim hasiči a záchranář připravili. Děti si mohly vyzkoušet hašení, obleky, resuscitaci, dostaly čokolády a pexesa s motivy hasičů.

Chtěl bych alespoň tímto emailem vyjádřit obrovské poděkování nejen všem klukům, kteří se této akce zúčastnili a zejména záchranáři Josefu Matějcovi, DiS., který se na akci vydal ve svém osobním volnu, ale i vedení ZS a HZS, že program umožnili uskutečnit.

Ještě jednou děkuji a přeji hezký den

Jiří Suchan, Chata u Jirky

 

5.10.

Přijali jsme telefonické poděkování za lidský přístup, empatii a skvělou odbornou péči od pacientky paní M. z Jaroměře.
U pacientky zasahovaly posádky ve složení MUDr. Karel Zadrobílek, Mgr. Jana Kaššová, DiS., Mgr. Radek Mathauser, DiS., Bc. Luboš Ročňák , Jana Raizerová, DiS., a Pavel Myška

5.10.

Vážený pane radní, 

dne 12.3.2021 mi byl diagnostikován COVID – 19, následně dne 14.3.2021 jsem byl vozidlem ZZS KHK převezen do nemocnice ve Vrchlabí. Zde jsem byl hospitalizován do 4.6.2021, kdy jsem byl přeložen do Rehabilitačního ústavu v Hostinném, kde jsem byl až do 15.7.2021 a do současné doby jsem v pracovní neschopnosti.   

Touto cestou si dovoluji poděkovat a požádat Vás o předání poděkování osádce sanitního vozu ZZS KHK (MUDr. Ludmila Lukášová, Ing. Ondřej Hůlka, Bc. Jakub Petříček), asi ze základny ve Vrchlabí, která mne v pozdních odpoledních hodinách převážela do  nemocnice ve Vrchlabí. V době, kdy jsem byl vyděšen z toho, že nemohu dýchat, prožíval strach o život, jsem velmi oceňoval jejich naprosto profesionální přístup, ochotu mi všechno vysvětlit, seznámit mne se stavem, reagovat na mé dotazy i na dotazy mých rodinných příslušníků a to přesto, že byli nuceni pracovat v ochranných oblecích. Byla to moje první osobní zkušenost s prací ZZS KHK a děkuji za předvedení naprosté profesionality a výborného výkonu. 

Za vyřízení poděkování Vám předem děkuji.

S pozdravem

Mgr. Jiří N.

4.10.

Dobrý den, chci moc poděkovat pracovníkům náchodské záchranné služby (MUDr. Petr Mertlík, Michal Hanuš, DiS., Lenka Peterková a Luboš Pavlíček, DiS). za záchranu mého 86letého tatínka O. P. Je v pořádku, má kardiostimulátor a podle toho, jak nás zase prohání, tady bude nejméně do stovky. Děkuji za naprosto profesionální a lidský přístup.
F.V.

21.9.

Dobrý den, v úterý byl pan .J.K. s infarktem odvezen rychlou záchrannou službou a poté vrtulníkem do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Chtěla bych všem, kteří se podíleli na záchraně našeho tatínka (Libuše Jaďuďová, Bc. Jakub Trojánek, MUDr. Jaromír Kočí, Marek Šťastný, DiS., a Bc. Kamil Štolpa)
moc a moc poděkovat za rychlou a perfektní práci. Moc děkujeme dcera Lenka s rodinou, dcera Hana s rodinou, dcera Petra s rodinou a syn Jiří s rodinou. Děkujeme.

 

13.9.

Dnes jsme obdrželi telefonické poděkování od paní E.G. za profesionální, etické a hluboce lidské vystupování MUDr. Petra Bartoně při výjezdu k jejímu tatínkovi v srpnu letošního roku

 

13.9.

Poděkování posádce RZP  Trutnov, jmenovitě patří Davidu Skrbkovi, DiS. a Ondřeji Elišákovi, DiS.

„Děkuji moc za rychlou a perfektní pomoc mému manželovi. Ještě jednou všem moc a moc děkuji.
D.V.

 

9.9.

Poděkování posádce RV Trutnov ve složení: MUDr. Radek Cvrček a Tomáš Davidík, dále posádce RZP Trutnov ve složení: Ing. Tomáš Morávek a Libor Luňák, DIS. a posádce LZS ve složení: pilot Bc. Kamil Štolpa, MUDr. Jaromír Kočí Ph.D. a Ing. Jiří Krapáč, DiS.:

„Dobrý den, chtěl bych jménem Státních léčebných lázní Janské Lázně poděkovat vaší letecké jednotce a pozemní jednotce z Trutnova při dnešním zásahu na dětské léčebně Vesna. Jste velcí profesionálové. Děkujeme za vaší fantastickou práci při záchraně životů.

Zdraví Mgr. Jan Mertlík Zdravotně sociální pracovník a ombudsman Janské Lázně“.

19.8.

Dobrý den,

Chtěla bych moc poděkovat posádce (Bc. Ester Cvejnová, Bc. Dominik Konůpka) za velmi rychlý příjezd a profesionální přístup. Hezky se o mně postarali, nechyběla empatie což jsem v dané situaci dost potřebovala.

Děkuju a přeju Vám hodně zdravíčka

G.S.

 

18.8.

  1. 8. v 18:46 jsem zavolala „záchranku“ ke svému 95letému tátovi; ještě pořád od rána spal, vůbec nejedl a sotva se postavil. Chtěla bych pochválit 2 mladé muže, kteří přijeli (bohužel přesná jména nevím, protože zprávu, kterou mi vytiskli, jsem předala obvodnímu lékaři). Oslovovali se myslím Petře a Marku a jeden byl DiS. a druhý Bc. (Bc. Petr Mervart a Marek Sléha, DiS.). Strašně to s tátou uměli, byli veselí, hodní, vpravili tátovi život do žil, a to v pravém (dostal infúzi) i přeneseném slova smyslu.“

Děkuje R.N.

 

10.8.

 

Dobrý den, 

ráda bych touto cestou poděkovala za profesionální přístup lékaře a záchranářů pozemní i letecké ZZS (MUDr. Marek Dvořák, Marek Šťastný, Dis., Ing. Martin Svačina, Ondřej Živčák, DiS., Jaroslav Mejzlík), kteří dne 24.6.2021 zasahovali při úrazu páteře mého manžela. Díky péči, které se mu dostalo nejprve od Vás a posléze i ve FNHK, se opět mohl postavit na nohy a vrátit do běžného života, i když rekonvalescence ještě chvíli potrvá. Velmi si vážím Vaší práce, obětavosti, znalostí a v neposlední řadě empatie, kterou jste projevili. Děkuji!

K.N.

 

14.6.

Vážení,
dne 02.06.2021 jste úspěšně zasahovali u nehody, kterou utrpěla moje milovaná  sestra po pádu z kola a pracovníci Vašeho záchranného týmu (MUDr. Jan Gretz, Bc. Jiří Horák, Ing. Tomáš Škrabálek, Oldřich Poláček, DiS. a Bc. Ivo Procházka) ji následně s vážným poraněním hlavy a mozku letecky transportovali na Neurochirurgickou kliniku FN Hradec Králové. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu dostala další šanci. „Druhý život totiž začíná ve chvíli, kdy si uvědomíte, že máte jen jeden.“
Ještě jednou z celého srdce děkuji a přeji mnoho úspěchů ve Vaší nelehké práci.

S úctou a vděčností Mgr. K.F.

7.7.

Dobrý den, dne 16.6.2021 jsem byl nucen si zavolat RZP k řešení mého problému. Chtěl bych touto cestou poděkovat posádce RZP (Mgr. Anna Zítková, Michal Šperling) za profesionální řešení a rozhodnutí o problému. Ještě jednou moc děkuji a jsem s pozdravem. F.M.

5.7.

Dobrý den. Tímto bych chtěl poděkovat osádce (MUDr. Jana Gregorová, Jaroslav Mejzlík, Blanka Svobodová a Zdeněk Mynařík), která zasahovala v cca 22.hod.za záchranu mého života. VELIKE DÍKY. S pozdravem R.L..

 

3.7.

Chtěla bych poděkovat za skvělou péči. Dnes jsme volala rychlou pro moji babičku. Přijeli dva sympaťáci (Martin Pechoč, DiS:, Tomáš Dušek, DiS.). Babičce dali tu nejlepší péči….byli starostlivý a moc milý.

Jsme jim za to moc vděční!! Děkujeme!!

M.B.

Lázně Bělohrad

 

28.6.

 

Dobrý den,

dovolte, abych vyjádřila obrovský dík posádce záchranné služby (Mgr. Iveta Nováková Knížková, DiS., Bc. Jiří Súkeník) , která zasahovala dne 14.6. v HK – Malšovicích u epileptického záchvatu mé dcery. Děkuji nejen za pohotovou a profesionální pomoc, ale i za neuvěřitelně lidský přístup.

Děláte skvělou práci.

Ať se daří.

S pozdravem

L.Z.

(matka, která téměř zkolabovala:-o)

 

21.6.

Dobrý den, 
ráda bych alespoň touto cestou vyjádřila obrovský dík fantastickým záchranářům ze ZZS KH – Vrchlabí ( Jiří Šorm, DiS., a Bc. Jan Klimenta), kteří v úterý ve špatně přístupném terénu v místě  pod autobusovou zastávkou Davidovy Boudy předvedli naprosto rychlou a profesionální pomoc při náhlém kolapsu mého manžela. V součinnosti s Horskou službou jej transportovali do Nemocnice Vrchlabí, kde lékař, jemuž též patří naše velké díky, zajistil transport vrtulníkem (MUDr. Jiří Nový, Bc. Petr Martinec, Ing.Karel Plzák) na I. Interní kardioangiologickou kliniku FN Hradec Králové.   

Bohužel již  nevím jména těch „zdravotnických sympaťáků, člena Horské  služby a samozřejmě lékaře z Vrchlabské nemocnice“, kteří se podíleli na pomoci mému manželovi, a proto se obracím na vás s prosbou, abyste jim vyřídili náš obrovský dík a respekt k jejich profesionální práci –  byli zkrátka báječní. 

S pozdravem a vděčností 

E.T.

19:6.

Dobrý den,

dne 19.06.2021 se mi stala nehoda s kolem. Kolemjedoucí pán mi zavolal záchranku. Přijeli pán s paní (Mgr. Vladimír Jiřišta, Simona Ďuricová). Byli velmi příjemní, pozitivně naladěni a celkově se s nimi skvěle spolupracovalo. Všechno mi vysvětlili, zranění očistily a svým velmi pozitivním přístupem mne uklidnili a odvezli do nemocnice v Jičíně. 

Tímto bych jim chtěl ještě znovu poděkovat, za jejich skvělé chování a lidský přístup. Vím, že to nebylo nic vážného, ale dokáži si přestavit, že jsou velmi „v pohodě“ i za vyhrocenějších situacích. Prostě to zvládají absolutně s přehledem a na jedničku!

Ještě jednou DÍKY!

S pozdravem,
K.P.

10.6.

Dobrý den, 
upřímně děkujeme za pomoc při záchraně života naší dcerky Anny Marie, která nám tonula v zahradním jezírku. 
Díky profesionálnímu výkonu celého záchranného týmu se nám život vrátil do starých kolejí a my zase máme doma tu naši veselou, šikovnou a krásnou holčičku jako dříve. 
Nedokážeme slovy vyjádřit vděk, který cítíme. 
Zejména chceme poděkovat policistům, kteří se na místo dostavili jako první a převzali resuscitaci dcerky, lékařům ZZS MUDr. Heleně Škuligové a MUDr. Anatoliji Truhlářovi a všem záchranářům (Bc. Jiří Horák, Ing. Martin Svačina, Bc. Filip Viesner, Roman Černý, DiS.) za vynikající práci i notnou dávku empatie a slova povzbuzení, která pro nás v tak tragickém okamžiku měli. Hodně pro nás znamenala a upínali jsme se k nim v době, kdy Anička v kritickém stavu ležela v umělém spánku na oddělení JIRP FNHK, kde v záchraně jejího života pokračovala vynikající MUDr. Zuzana Řeháčková spolu s kolektivem JIRP a my jsme netušili, do jakého stavu vědomí se nám Anička probudí. 
Vše dopadlo nad naše nejsmělejší přání a očekávání. Dle absolvovaných vyšetření se Anička výborně zotavuje. Všechna vyšetření i klinický nález jsou až neuvěřitelně příznivé. 
Ještě jednou moc děkujeme a velice rádi se s vámi, našimi strážnými anděly, v budoucnu sejdeme osobně, abyste viděli ten zázrak, který jste dokázali!

Markéta B. s rodinou. 

1.6.

Dobrý den, 
chci Vám poděkovat za perfektní vyřízení dnešního výjezdu z Rychnova nad  Kněžnou. Doposud jsme byli vždy spokojeni, ale dnešní návštěva posádky Markéty Studené, DiS., a Bc. Adama Rolečka byla naprosto mimořádná jak po profesní, ale i velice lidské stránce. 
Ještě jednou děkujeme! 
V.

19.5.

Dobrý večer,
velice ráda bych poděkovala lékařům a záchranářům, kteří nám přijeli v neděli dopoledne zachránit naši 14-tidenní Emičku.
Již ji máme doma a doufám, že už bude vše v pořádku.
Vděčná babička i celá rodina

17.5.

Dobrý den, moc děkuji posádce, která se mi věnovala ve středu v Hradecké ulici s komplikovanou zlomeninu kotníku.
S.H.

3.5.2021

Velice děkuji záchrannému týmu z Broumova ve složení MUDr. Stříbrná Radka, Marešová Janina a Veverka Petr, DiS:, i za pomoc hasičů za rychlý a profesionální zásah při záchraně života mého manžela v pondělí po 9. hodině ráno. Děkuji Š. 

30.4.2021

Vážení lékaři, zdravotníci a zdravotnický personále, 

 protože si vážíme Vaší obětavé práce, kterou pro společnost v této nelehké době vykonáváte, dovolujeme si Vám poslat „děkovné kytičky“, které vytvořila široká veřejnost z Vysokého Mýta a okolí. 

Podnět pro tuto tvůrčí aktivitu dal rodič žáka, jehož dítě na naší ZUŠ navštěvuje výtvarný obor. A protože jejich maminka pracuje ve zdravotnictví, inicioval nápad, poslat všem zdravotníkům pro radost obrázek. 

Rozhodli jsme se proto alespoň touto cestou poslat „květiny“ z vysokomýtského náměstí, které Vás jak doufáme, potěší. Město Vysoké Mýto má nyní na svém největším čtvercovém náměstí v ČR obrovskou květinovou krajku. Najdete ho ve východních Čechách. 

A jelikož nejde kytice předat všem osobně, posíláme ji alespoň elektronickou cestou v podobě tohoto videa: https://www.youtube.com/watch?v=8TJt2OFaEYE 

DĚKUJEME VÁM!!!! 

Prosíme o předání vašemu zdravotnickému personálu.

 Děkuji.

 S pozdravem   Petr Hošek statutární zástupce ředitelky   Základní umělecká škola, Vysoké Mýto

27.4.2021

Dobrý den,

chtěl bych touto cestou poděkovat posádce ZZS KHK, která zasahovala dnes 24.4.2021 v odpoledních hodinách, na Medvědíně ve Špindlerově Mlýně a po provedení základních úkonů transportovala, mou zraněnou dceru s poraněním v oblasti čela na dětské oddělení nemocnice Jilemnice. Jako příslušník ozbrojených sborů si velice vážím jejich profesionálního přístupu, nemluvě o tom, že dcera moc děkuje za Kryštofa, se kterým již ošetřena spí v bezpečí domova. Ještě jednou jim Vaší cestou děkuji.

Mgr. Bc. P.l Zelenka, Pardubice.

21.4.2021

Dobrý den,

chtěl bych alespoň touto cestou poděkovat za profesionální, ale i lidský přístup paní operátorce na lince 155, která přijímala moje volání dne 16.4.2021 před 19 hodinou a následně mě začala navigovat při poskytování první pomoci mému bratrovi. V této komunikaci mě skvěle podporovala až do rychlého příjezdu záchranných sanitek a následného příletu záchranného vrtulníku. Těmto všem lidem (členům osádek zasahujících sanitek a vrtulníku ) bych také rád velmi poděkoval za jejich profesionalitu a osobní komunikaci se mnou a zbytkem rodiny při tomto výjezdu.

Děkuji všem s velkou pokorou

Petr Musil

Jaroměř

21.4.2021

Dobrý den,

chtěla bych Vám zpětně poděkovat za záchranu mého otce v Broumově, kdy na něj při kácení stromů spadla větev, která tím že padala z velké výšky nabrala obrovskou váhu. Bylo také štěstí, že dodržoval bezpečnost práce a měl na sobě helmu. Doktoři říkali, že měl velké štěstí, že vůbec přežil a téměř bez trvalých následků, kromě toho, že nemůže zvedat těžké věci. Je to případ z roku 2016, ale protože jsem nedávno shlédla 20 minutový dokument: Letecká záchranná služba HK, tak jsem si uvědomila, že by bylo fajn napsat aspoň poděkování jako zpětnou vazbu za záchranu mého otce, který nebýt Vás, tak by nejspíš nepřežil. Vaše práce je obrovské poslání a já si toho cením.

Děkuju